Jak odzyskać hasło administratora strony?


Dziś będzie o tym jak to nasza pamięć może być zawodna i może zawieść nas w najmniej oczekiwanym momencie, zwłaszcza gdy jest przeciążona masą niepotrzebnych informacji do zapamiętania  albo zbyt dużą ich ilością

Informacji przybywa, z dnia na dzień.

 

Zaczynamy mieć coraz więcej stron, kont na facebooku plus konta w banku i ebayu. Masa tego. I trzeba to wszystko spamiętać. Hasła, loginy….

Można się kiedyś pogubić.

I tak się niedawno stało.

Chcąc się zalogować do Panelu Administracyjnego strony, którą tworzyłem lokalnie, na Xampp’ie, zapomniałem hasła.

A hasło było proste, tylko dawno nie używane.

I co tu teraz zrobić? Pomyślałem.  Typowym w takim przypadku sposobem jest „odzyskanie” hasła przez jego reset.

 

 

Nie pamiętasz swojego hasła?

 

Możesz „poprosić” WP o wygenerowanie nowego hasła klikając w link pod formularzem logowania: Nie pamiętasz hasła?

Lub kliknąć w ten link, który widzisz na załączonym obrazku (w obu przypadka akcja jest taka sama).

W formularzu należy podać nazwę użytkownika lub e-mail do konta a WP wyśle na ten adres link z kluczem aktywacyjnym i po sprawie.

Jak Odzyskać Utracone hasło

Nie zupełnie.

Jest w tym mały haczyk. Jeżeli używasz Xampaa i nie masz skonfigurowanego serwera do wysyłania poczty – Mercury – na nic zda Ci się reset przez e-maila.

Ale.

Jest rozwiązanie.

Musisz mieć dostęp do bazy danych czyli do phpMyAdmmin.

Z tym nie powinieneś mieć problemów, bo o ile pracujesz na własnym kompie, nie musisz mieś do niego żadnego dodatkowego hasła.

I dobrze, bo phpMyAdmin też się rzadko używa (przynajmniej w mojej sytuacji) i z przypomnieniem kolejnych haseł byłby problem :X

Więc trzeba dostać się do admina. Możesz to zrobić klikając przycisk Admin w aplikacji Xampp Control Panel lub wpisując adres:

http://localhost/xampp/

Xampp Control Panel Jak Dostać się do phpMyAdmin Admin

W menu po lewej wybrać z narzędzi pozycje: phpMyAdmi.

Xampp Local host - jak sie dostac do bazy danych?

I już jesteśmy w bazie danych. Odszukaj tabeli prefix_users. Jeżeli masz więcej niż jedną bazę danych lub korzystasz z jednej bazy dla wielu stron, wybierz właściwą tabele dla właściwej strony. Rozpoznasz to po prefiksie przed nazwą każdej tabeli.

Jeżeli dobrze kliknąłeś powinieneś być w zakładce: Przeglądaj i powinieneś widzieć takie wiersze, które zawierają nazwy użytkowników, ich e-maile, hasła, datę rejestracji itd.

Możesz od razu kliknąć ołówek i edytować ten wiersz, który odpowiada twojemu użytkownikowi.

Zmiana hasła w phpMyAdmin

Na stronie, która Ci się pojawi, w wierszu user_pass, wymazujesz te dziwne znaczki z pola Wartość, które są twoim starym, zaszyfrowanym kluczem MD5 hasłem i wpisujesz nowe pamiętając, żeby wybrać z rozwijanej listy select, funkcję MD5 (wtedy nie będziesz musiał tego robić drugi raz  jak pokazałem na wideo):

Zmiana hasla w adminie kluczem MD5

Nie zapomnij zrobić tego samego z user_activation_key i na koniec: Wykonać zmiany. Jeżeli zrobiłeś to poprawnie, powinieneś dostać potwierdzenie a pola z user_pass na nowo powinny wypełnić się tymi dziwnymi znaczkami :

zmodyfikowane rekordy w bazie danych - potwierdzenie

 

Hasło jest już zmienione. Możesz się na nowo zalogować.


Otagowano:, , , , , ,


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>